Allez au contenu Allez à la navigation

Účinná péče o suchou
a atopickou pokožku

Věděli jste, že běžný člověk stráví rok života péčí o svojí pokožku? Pokud máte pokožku příliš suchou až atopickou, péče je ještě delší a stává se tak opakující se rutinou.
Zpříjemněte si tyto chvíle s produktovou řadou Bioderma Atoderm.

Příčiny vzniku suché a atopické pokožky
Vyzkoušejte produkty Bioderma Atoderm a péče o pokožku se změní v každodenní radost
Používáním této řady získáte efektivní řešení na suchou až atopickou pokožku. Díky svému dermatologicky patentovanému vzorci Atoderm biologicky obnovuje  hydrolipidický film vlhkosti pokožky a lipidů.
Trápí vás nebo vaše dítě atopická pokožka? Přečtěte si tipy, které vám pomůžou
K vybraným produktům Atoderm vám nyní přibalíme unikátní leporelo s dětskými básničkami. Najdete v něm příběh chlapce Oskara a jeho zvířecích kamarádů, díky kterým se vaše dítě hravou formou dozví, jak se starat o svojí pokožku.

 • 1. Ráno ošetřete pokožku dítěte krémem a vyberte mu ideálně bílé bavlněné oblečení.

  Dobré ráno, slunce svítí nám, všechno, co letí, pro tebe mám. Bílé tričko, ve kterém zazáříš ať už je červenec a nebo září. Ještě si ale obleč krém a pak tričko z bavlny jen.


 • 2. Důležitá je zdravá strava. Vyvarujte se mléčným výrobkům, pšenici, vajíčkům, ořechům, čokoládě, citrusovým a mořským plodům.

  Snídaně je dobrý základ, už ti nesu celý náklad. Spešl výběr dobré stravy, aby jsi byl stále zdravý. Bez ořechů i bez mléka budeš králem svého světa.


 • 3. Hygiena je důležitá během celého dne. Dbejte na umývání rukou a na jejich pravidelné natírání krémem po každém umytí.

  Najdi si vždy kapku vody, ta ti vůbec neuškodí. Umyješ si ruce hned, bacil ujde, jak by smet. Ještě dobrý krém si vzít, jemné ručky budeš mít.


 • 4. Při učení může být dítě nesoustředěné v důsledku svědění pokožky. Tehdy mu dopřejte pauzu a zmírnite stres ze školy.

  Hu-hu- hurá, učit se, a ty se ptáš: „Musím se?“ Mávni křídlem, pohoda, všechno se to zvládnout dá. Když tě něco svědí moc, dej si pauzu na pomoc.


 • 5. Dítě potřebuje být socializované. Vyberte pro něho společenské sportovní aktivity, při kterých se nezpotí a které neohrožují jeho pokožku.

  Chtělo by to trochu změny, pojď si zahrát stolní tenis! Sport stvořený jako pro nás, ve kterém se moc nenaběháš. Kámoše si sebou vem, ať máš hezčí celý den.


 • 6. Čerstvý vzduch je pro dítě prospěšný i v chladnějším počasí. Posilní se tím jeho imunita.

  Odpoledne čerstvý vzduch, kdo ví, kolik najdem much. Vezmi šálu, čepici, ovládneme ulici. Ať ti není zima, teplo,  aby zdraví neuteklo.


 • 7. Před spaním absolvujte s dítětem krátkou sprchu vlažnou vodou do 35°C a opět mu natřete pokožku krémem.

  Před spánkem má přednost sprcha, vlažné vody stačí trocha. A pak ještě sem i sem, kouzelný krém nanesem. Ať jsme stále stejně krásní, ostříhej si nehtíky a zhasni.


 • 8. Dítě uložte ke spánku při pokojové teplotě max 19 – 20°C. Na dobrou noc ho uklidníte pohádkou.

  Konečně je čas na spánek, odnesu tě do pohádek. Vždyť jsem medvěd, něco zvládnu, vrátíme se zas až k ránu. Dobrý spánek, ten mám rád, tak dobrou noc, kamarád!

Produkty ke kterým získáte unikátní leporelo

Kde najdete produkty Bioderma Atoderm

Zadejte PSČ nebo název vašeho města a vyhledejte si pohodlně naši nejbližší partnerskou lékárnu.

Seznam lékáren

Čeština