Allez au contenu Allez à la navigation

23 Srpen 2018

Vaše pleť si po létě zaslouží hydrataci

5 důvodů, proč byste měli hydratovat pleť po horkém létě 

 

Vysoké teploty vysušují v létě nejen přírodu kolem nás, ale také naši pokožku. Proto vodu doplňujeme pravidelným přísunem tekutin, jíme šťavnaté ovoce a pokožce dodáváme potřebnou vláhu pomocí hydratační kosmetiky. Proč bychom ale měli v hydrataci pokračovat i když vedra a sucho poleví? Přinášíme vám pět důvodů, proč pokožku udržovat hydratovanou i s přicházejícím podzimem.
 

 

1. Na hydratované pokožce vydrží déle bronzové opálení

Léto je neodmyslitelně spojeno s opalováním a byli bychom nejraději, kdyby nám bronzový odstín vydržel po celý rok. Kůže se ale časem může začít loupat a tím bledne naše opálení. Jak na to, aby nám hnědý odstín vydržel co nejdéle? Základem je správná péče o pokožku a především její hydratace. Když naší kůži dopřejeme dostatek vláhy, zvláční a díky tomu je pružnější a neloupe se. Po létě je proto ideální zvolit hydratační krémy z řady Hydrabio, které poskytují pleti požadovanou hydrataci nejen na povrchu, ale i hluboko v kožních buňkách. Hydrabio Crème i Hydrabio Sérum navíc obsahují kyselinu hyaluronovou, která umožňuje postupné vstřebávání vody do pokožky a díky tomu je kůže déle svěží a bez šupinek.

 

2. Hydratovaná pokožka vypadá zdravěji

S nadcházejícím podzimem se může u kteréhokoliv typu pleti objevit dehydratace. Ta je způsobena různými vlivy – od změny počasí, přes kouření a stres, až po příliš časté sprchování. Nedostatečná hydratace porušuje bariérovou funkce kůže a způsobuje nepříjemné pocity suchosti a pnutí pokožky. Na kůži se tvoří šupinky, loupe se a je na pohled matná, až šedá. Na rozdíl od suché pleti je ale dehydratace pouze dočasný stav, který se dá snadno vyřešit pomocí hydratační kosmetiky. Ta je k pokožce šetrná a pomáhá ji přirozeně se regenerovat. Hydrabio Sérum funguje na principu stimulace produkce aquaporinů (vodních kanálků v kůži), a díky tomu pomáhá pokožce udržovat vlhkost. Hydratovaná pokožka je pak pružnější, jemná na dotyk a vypadá zdravěji.

 

3. Hydratovaná kůže se méně mastí

Pokud je naše pokožka vysušená či dehydratovaná, více se mastí. Čím je to způsobeno? Na povrchu naší kůže se nachází hydrolipidický filtr, který je velmi důležitý pro udržení vody v pokožce a také brání před vniknutím cizích bakterií či virů do naší kůže. Pokud je však tento filtr porušen a pokožka je dehydratovaná, vyšle signál mazovým žlázám, aby zastoupily jeho funkci a kůži ochránily před negativními vlivy. Mazové žlázy tak začnou produkovat více mazu než obvykle. Proto máme často mastnou pleť, i přesto, že je vlastně vysušená. Pravidelným používáním hydratační kosmetiky, která pokožce dodává potřebnou vláhu, ale vysušování pleti i nadměrné tvorbě mazu předejdeme a udržíme si pleť rozjasněnou.
 


4. Hydratace brání zhoršení akné

Většina těch, kteří řeší problémy s akné, pociťuje zhoršení stavu, když se jejich pokožka začne více mastit. Spousta z nich si ale neuvědomuje, že právě dehydratace pleti může být příčinou přílišné tvorby mazu. Správnou hydratací tak můžete nejen zmírnit zhoršování akné, ale jeho stav dokonce zlepšit. Stačí vyměnit kosmetické produkty, které pleť vysušují, za ty hydratační. Hydratační krémy totiž pleť nedráždí a podporují pokožku v její přirozené regeneraci.

 

5. Make-up na hydratované  pleti drží lépe

Máte pocit, že se váš make-up na některých místech obličeje ztrácí jen pár hodin po jeho nanesení? Může to být způsobeno zvýšenou produkcí mazu, který mazové žlázy tvoří kvůli suché pokožce. Při nanášení make-upu na suchou pleť ji můžete snadno podráždit a velmi často zvýrazníte její nedokonalosti, mezi které patří například šupinky. Pokud máte smíšenou a zároveň dehydratovanou pleť, je ideální využít Hydrabio Gel-Crème jako podklad pod make-up. Na hydratované pleti pak bude make-up držet i vypadat lépe. Večer pak k očištění pleti použijte micelární vodu, která vše důkladně odlíčí a zároveň pokožku hydratuje.

 

Produkty Bioderma Hydrabio zakoupíte na e-shopu Notino