Allez au contenu Allez à la navigation

20 Září 2019

Udržte svoji pleť hydratovanou

6 tipů, jak na perfektní pleť po létě

 

Jak se po létě udržet fresh a plná energie? Nenechte vaše tělo bez vody a dopřejte mu dostatek hydratace. A to jak zevnitř, tak i z venku. Jak vodu doplnit a jak si ji v těle udržet? Tajemství spočívá v dodržení těchto jednoduchých pravidel, inspirujte se!
 

1. Dbejte na vyváženou stravu

K tomu, abychom měli v těle dostatek vody, nám pomáhá nejen pitný režim, ale také pestrá strava. Které potraviny pomáhají tělo udržet hydratované? Především jsou to potraviny bohaté na anti-oxidanty, jako vitamin E nebo Omega-3. Vitamin E najdete například v mandlích, slunečnicovém oleji, v mrkvi, hrášku, či špenátu. Mastné kyseliny Omega 3 pak doplníte vlašskými ořechy, velký obsah jich mají i ryby žijící ve studených vodách, tedy losos, sardinky či tuňák. Důležitý je také zinek, který je silně protizánětlivý a umí regulovat tvorbu kožního mazu, ten obsahují třeba ústřice, hovězí maso či kakao.

produkty pro hydrataci pleti


2. Zacvičte si

Rozhýbejte své tělo, budete se cítit lépe. Kromě toho, že vaše tělo po cvičení zaplaví endorfiny, pomáhá fyzická aktivita také k lepšímu okysličení tkání. Podporuje a zlepšuje komunikaci mezi kožními buňkami, čímž brání stárnutí pleti. Při pocení z našeho těla odchází tekutiny, během hodiny cvičení to mohou být dokonce až dva litry. Před tréninkem i během něj proto nezapomínejme pít.


3. Nezapomeňte se odlíčit

Pravidelné odličování je to nejmenší, co můžete pro svou pleť udělat. A zároveň je to jedna z nejdůležitějších věcí v péči o pokožku. Na naší pleti se totiž během dne usadí nečistoty, prach i mikročástice, neodstraněný make-up navíc ucpává póry a naše pokožka tak nemůže dýchat. Pleť bychom měli každý večer i ráno očistit micelární vodou, která je k pokožce šetrná. Micelární voda Hydrabio H2O brání dehydrataci kůže tím, že stimuluje produkci aquaporinů, vodních kanálků v kůži.

Bioderma Hydrabio


4. Nestresujte se

To, že stres negativně ovlivňuje naše tělo, není žádná novinka. Věděli jste ale, že může způsobit dehydrataci? Pokud jste ve stresu, začnou nadledvinky produkovat stresový hormon, který vyplavují do těla. V případě, že se jedná o dlouhodobý stres, nadledvinky jsou produkcí stresového hormonu přetíženy a přestávají fungovat správně, což může způsobit poruchy hydratace. Špatná funkce nadledvinek totiž ovlivňuje produkci aldosteronu, hormonu, který je zodpovědný za regulaci hladiny vody v těle. Proti stresu pomáhají různá dechová cvičení nebo třeba jóga.


5. Hydratujte pokožku 

Kůže je obal našeho těla a pokud jí budeme věnovat dostatečnou péči, můžeme dehydrataci předejít. Na pokožce se nachází hydrolipidický film, který brzdí vypařování vody a pomáhá ji tak udržet hydratovanou. Pokud je ale tento film narušený (stres, nečistoty, zima), z pokožky odchází větší množství vody, kůže ztrácí barvu a mohou se objevit nepříjemné pocity pnutí či suchosti. Potřebnou vláhu, kterou naše pokožka ztrácí během dne, umí dodat například Hydrabio Sérum, které naši kůži zároveň učí, jak si přirozenou hydrataci udržet. Pro potřeby citlivé pokožky je vhodná dermální voda Hydrabio Brume, dermální voda Hydrabio Brume, která pleť okamžitě osvěží, zklidní a zároveň pomáhá zvyšovat práh tolerance pokožky..


6. Bojujte proti volným radikálům

Volné radikály vznikají především ze znečištěného ovzduší nebo slunečního záření a ve větším množství mají na naši pokožku negativní vliv. Ničí totiž kožní buňky, a tím způsobují předčasné stárnutí kůže, mají také na svědomí nepravidelnou pigmentaci a vrásky. Naštěstí proti nim můžeme účinně bojovat produkty s obsahem antioxidantů či vitaminu E. Pro denní péči doporučujeme krém Hydrabio Perfecteur SPF 30, který obsahuje také filtry na ochranu pokožky před UVA a UVB zářením. Jako noční krém pak můžete zvolit Hydrabio Sérum.


Produkty Bioderma Hydrabio zakoupíte na e-shopu Notino