Allez au contenu Allez à la navigation

30 Leden 2019

Sprcha vaši pokožku vysušuje. Jak ji udržet hydratovanou?

Jak na hydratovanou pokožku
při každodenním sprchování

Relaxací ve sprše nebo ve vaně si odpočinete od každodenních povinností a po náročném dni si užijete chvilku jenom pro sebe. Pro naši pokožku ale může tahle chvilka klidu pro duši znamenat poměrně velkou zátěž. Příliš častým kontaktem naší kůži s vodou ji totiž zbavujeme přirozeného mazu a narušujeme hydrolipidický film – ochrannou vrstvu na pokožce, která brání vypařování vody a udržuje naši kůži hydratovanou a pružnou. Po dlouhé koupeli je tak naše kůže často vysušená, ztrácí pružnosti a přirozený lesk. Věnujte proto pozornost výběru vhodných sprchových gelů a hydratující péči o vaši pokožku po koupeli.

atoderm sprchové gely

Jak vybrat správný sprchový gel?

Ideálními produkty pro každodenní péči jsou sprchové gely, oleje nebo krémy, které pokožku hydratují a po koupeli ji zanechávají pružnou a jemnou na dotek. Stejně jako při výběru jiných kosmetických produktů, i zde se řiďte typem vaší pokožky. Suchá až velmi suchá kůže může totiž i na zdánlivě neškodné přírodní mýdlo reagovat podrážděním. Hypoalergenní sprchový olej Atoderm ji však zklidní a dopřeje vám pocit uvolněné a hebké pokožky. Je vhodný na mytí obličeje i těla a má vynikající kožní i oční toleranci. Pokud máte normální až suchou pokožku, sáhněte po sprchovém krému Atoderm. Ten předchází vysušování kůže již při sprchování, obnovuje hydrolipidický film a obsahuje čisticí látky zamezující šíření mikroorganismů, které suchost kůže zhoršují.

atoderm sprchové gely

Pozor na složení šamponů

Pokud máte citlivou pokožku, dbejte na správné složení nejen u sprchových gelů, ale i u šampónů. Ty se při mytí vlasů dostávají do kontaktu s pokožkou hlavy i s kůží na celém těle. Pokud na etiketě najdete zkratku DBP, nebo DEP, znamená to, že daný produkt obsahuje ftaláty, které zvyšují riziko vzniku alergií. Pro citlivou pokožku nejsou vhodné ani konzervační látky parabeny či sulfáty. Ty se do šampónů přidávají proto, aby zvýšily jeho pěnivost. Šampóny, které sulfáty neobsahují, většinou méně pění, ale i přesto dokážou vlasy efektivně zbavit všech nečistot. V kvalitní vlasové kosmetice by se neměly objevovat ani silikony a alkohol, který pokožku vysušuje. Naopak vybírejte takové produkty, které obsahují přírodní složky, jako rostlinné oleje, bylinky a cukernaté tenzidy, které vlasy i pokožku hlavy regenerují. Šampóny z řady Nodé zaručují maximální snášenlivost a chrání citlivou vlasovou pokožku, navíc pomáhají při léčbě lupů.

Po koupeli kůži hydratujte

Následná péče o pokožku je stejně důležitá jako samotné sprchování. Bez dostatečné hydratace totiž kůže ztrácí lesk, pružnosti i své ochranné funkce. Po každé koupeli či sprchování proto použijte hydratační mléko, které kůži doplní potřebnou vodu a zanechá ji na dotyk hebkou. Nanášejte jej na očištěnou a jemně osušenou pokožku. Pokud chcete, aby byl účinek hydratačního mléka ještě intenzivnější, aplikujte jej po koupeli na mírně zvlhčenou pokožku. Mléko se do kůže plně vstřebá a není potřeba jej oplachovat. Kůži hydratujte také po každém holení či peelingu. Při peelingu i holení totiž z pokožky odstraňujeme spolu s odumřelými buňkami také přírodní oleje, které brání dehydrataci kůže. Nanesením mléka pokožku zvláčníte a ochráníte do té doby, dokud se ochranný filtr sám neobnoví. Vyvarujete se tak nepříjemným pocitům suchosti nebo pnutí, které jsou pro suchou a dehydratovanou kůži typické, místo toho bude vaše pokožka zářivá a pružná po celý den.

Produkty Bioderma pro suchou a atopickou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.