Allez au contenu Allez à la navigation

08 Červenec 2019

Spolehlivá sluneční ochrana pro mastnou pleť? Existuje

Spolehlivá sluneční ochrana pro mastnou pleť? Existuje

 

Vybrat si opalovací krém, pokud máte mastnou pleť, může být oříšek. Opalovací kosmetika totiž může často zanechávat na pokožce bílé fleky nebo mastný film, který ucpává póry a zadělává tak na tvorbu pupínků. Nechráněná pokožka se snadno spálí a taková pleť je pak oslabená a vysušená. Aknózní pokožka je navíc náchylnější k tvorbě pigmentových skvrn. Po vymáčknutém pupínku může zůstat drobná jizvička, která potřebuje delší dobu hojení. Slunce ale v naší kůži aktivuje tvorbu pigmentu a na takto oslabených místech se pak mohou skvrny vytvářet. Na co se tedy zaměřit při výběru sluneční ochrany pro smíšenou až mastnou pleť, kterou můžete nosit každý den?

Čím méně vrstev, tím lépe pro naši pokožku

Naši kůži bychom měli před solárními spáleninami i před negativním UV zářením chránit kdykoliv, v letních měsících také během všedních dní. Avšak poslední věc, co v parných dnech chceme, je nanést si na tvář tlustou vrstvu opalovacího krému nebo těžkého make-upu. Nejen pro problematickou pleť platí, že čím méně vrstev a čím lehčí struktura krému, tím se pokožce lépe dýchá. Proto Bioderma vyvinula revoluční ochranu, kterou můžete cítit každý den na vlastní kůži. Novinka Photoderm NUDE Touch s lehkou texturou poskytuje pokožce vysokou ochranu před UVA a UVB zářením a současně funguje jako přirozený make-up, který vaši pleť sjednotí a zmatní až na 8 hodin. Umí tedy zakrýt nedostatky, pokožku ochránit před slunečními paprsky a zároveň ji nechat volně dýchat.

Photoderm Nude Touch

Bezpečná minerální fotoprotekce

V opalovací kosmetice můžeme nalézt dva druhy UV filtrů, filtry chemické a filtry minerální, přičemž oba fungují na trochu jiném principu. Chemické filtry se vstřebávají přímo do pokožky, kde UV záření pohlcují. Naopak minerální filtry vytváří jakousi ochrannou vrstvu na naší kůži, která sluneční paprsky odráží jako zrcadlo. Photoderm NUDE Touch funguje právě na bázi minerálních filtrů. Obsahuje drobné 100% přírodní minerální filtry, které se nedostávají dovnitř pokožky a nedráždí ji. Právě proto je vhodný i pro pokožku alergickou na chemické filtry. Ihned po nanesení se totiž těkavé složky odpaří a zanechávají na pleti okamžitý pocit komfortu. 

Matná pleť po celý den

Na tom, že se v létě více potíme, není nic překvapivého. Normální pleť stačí opláchnout, ideálně micelární vodou, případně nanést pudr. Pokud ale máte problematickou pleť, tedy smíšenou až mastnou pleť se sklonem k akné, vytváří se na ní více mazu. V letních měsících to může znamenat, že se vaše tvář začne rychleji a více lesknout. Jak na to, aby měla vaše pokožka přirozeně matný vzhled, ale zároveň jsme ji ochránili před sluncem? Photoderm NUDE Touch zaručuje díky své revoluční textuře i po osmi hodinách od aplikace až o 43 % méně kožního mazu na pokožce. Obsahuje totiž zmatňující a tónovací pudry, Capryloyl glycin, který snižuje produkci kožního mazu a patent FluidactivTM, který reguluje jeho kvalitu, čímž zabraňuje ucpávání pórů a eliminuje nedokonalosti už po 21 dnech. Je dostupný ve třech tónovaných odstínech a před nanesením je dobré lahvičku důkladně protřepat, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení obsažených pudrů a filtrů.

Photoderm Nude Touch

Máte možnost vyzkoušet naši revoluční novinku NUDE Touch na vlastní kůži. Testery najdete ve vybraných lékárnách.