Allez au contenu Allez à la navigation

09 Duben 2016

Rozhovor s vizážistou

Představujeme vám známého pařížského vizážistu Gregorise, který si oblíbil produkty značky BIODERMA.

Velmi úzce s firmou BIODERMA spolupracuje a produkty používá při líčení a celkové péči o pleť.

Přinášíme vám s ním krátký rozhovor.

 1)    Co pro vás znamená krásná pleť?

Pro mě to je zdravá pleť, která vypadá dobře nenalíčená nebo jen s minimem mejkapu. Je to jasná pleť se svěžím, zářivým vzhledem.

2)    S jakými kožními problémy se při vaší práci setkáváte? Jak je řešíte?

Existují tři hlavní problémové oblasti: akné, dehydratace a začervenání.

Při akné je důležité vyhýbat se mastnému složení produktů. Při péči o pokožku, stejně tak při výběru pleťového podkladu je dobré upřednostnit nemastnou texturu.


2 a)    Nejprve vyčistím pokožku jemně stahující micelární vodou, abych odstranil nadbytečný maz a potom nanesu podukt s obsahem čistících složek, například zinku.


2 b)    Pokud jde o pleť, z dlouhodobého hlediska je důležité neucpávat póry pleťovými podklady, které jsou příliš těžké nebo obsahují velké množství silikonu. Zakrýt akné při natáčení nebo focení není to stejné, jako dělat to každý den! Větší množství silikonu navíc způsobuje, že se mejkap rozteče.


2 c)    Na zakrytí potom použiji korektor stejné barvy jako je barva pleti, ne o odstín světlejší, jak se často říká. Pokud jsou vyrážky červené, použijte nejprve zelený podklad. Zmírní se tím začervenání.


2 d)    Práškové a zmatňující pudry jsou praktické pomůcky v maskérně. V běžném životě je třeba se jim raději vyhnout, protože v případě pokožky se sklonem k akné mají tendenci ucpávat póry.

Při dehydrataci je důležitá diagnostika. Dehydratovaná pokožka není to stejné jako suchá pokožka! Chybějící vodu musíte nahradit složkami, které jsou schopné přidat nebo udržet vodu, jako je například glycerin nebo kyselina hyaluronová. Vyhněte se příliš zvláčňujícím složkám nebo mastným texturám, které by mohly pokožku zatížit nebo podráždit.

Při začervenání je prioritou péče o pleť. Nejprve použijeme produkt, který zklidní zánět, ať už je způsobený přecitlivělostí nebo alergií. Potom nanesu zelený podklad na úpravu barvy. Pokud se začervenání nachází jen na tvářích, nenanesu pleťový podklad – tady stačí korektor. V případě, že je začervenalá celá tvář, pracuji na dosažení vyrovnaného vzhledu pomocí BB krému.

3)    Proč je pro vás v dnešních dnech důležitá péče o pleť?

Péče o pleť je důležitá, protože představuje 50 % výsledku mojí práce. Při líčení nedosáhnete dokonalý výsledek, pokud není dokonalý základ a pokud nepoužíváme správné produkty na určitý typ pleti. Proto je důležité diagnostikování pleti, s kterou se chystáte pracovat.

4)    Proč je důležité odstranění mejkapu?

Nemůžete pracovat na špinavém „plátně“! Odstranění mejkapu představuje základ zdravé pleti a mělo by být odrazem. Čistící produkt si však vybírejte velmi pečlivě. Je třeba používat neagresivní produkt, který pleť nepodráždí a neodstraní z ní hydro-lipidovou vrstvu. Já osobně používám Sensibio Micelární vodu.

5)    Jaké jsou podle vás trendy v líčení na příští rok?

Napadají mě tři hlavní trendy, které jsou vidět v zákulisí.


5 a)    „Hybridní“ rty, tedy rty, které nejsou ani lesklé, ani matné, toho dosáhnete použitím produktů s krémovou texturou. Co se týká barev, objevují se přirozené, jako jsou velmi tmavé barvy ve stylu devadesátých let.


5 b)    Úplně přirozená, ale velmi sofistikovaná pleť. Tvář je upravená pomocí odstínů bronzové, karamelové a zlaté. Tato technika se podobá konturování, jejím výsledkem je však zářivá a nezatížená pleť, co je opakem všech těch internetových tutoriálů, které ukazují děvčata s tunou mejkapu na tváři. Objem se jemně vytvaruje, aby se dosáhl nenápadný, přirozený vzhled.


5 c)    Potom je tu také „strobing“, který představuje opak. Zatímco konturování pracuje s hloubkou a stínem na dosažení ostřejších rysů tváře, „strobing“ přidává světlo na strategické místa a otvírá tvář, aby zářila. Používáme barvy, které jsou světlejší než je odstín pokožky a výsledkem je zářivější, porcelánová pleť.

V případě těchto dvou posledních trendů je klíčová zdravá pokožka. Základ musí být dokonalý, takže si musíte najít dostatek času na přípravu pleti a jejího vzhledu.
Pokud jde o vzhled pleti, máte na výběr různé textury. Pokud používáte pudr, pokožka musí být úplně matná, ale dobře hydratovaná, abyste se vyhli shlukům a nánosům produktu. V případe, že používáte produkt s tekutou texturou, pokožka musí být dokonale hydratovaná. Kromě T zóny pokožku vůbec nemusíte zmatňovat – o to se postará pleťový podklad.
V obou případech je zásadní výběr správné textury. Vyhněte se podkladům, které obsahují příliš silikonu, protože způsobují roztékání mejkapu, podporují tvorbu mazu a postupem času zvýrazňují póry.

6)    Máte nějaký speciální způsob, jakým si připravujete pokožku?


6 a)    Na prvním místě je čistění. To je důležité. Jsem zvyklý používat micelární vodu, aby se nenarušilo pH pokožky a aby se nepodráždila nebo nestáhla hydro-lipidová vrstva.   


6 b)    Když si udělám diagnostiku pleti, jdu na první krok. Na smíšenou pleť používám velmi lehký olej, případně vysoko hydratační nebo zjemňující produkt, jako je krém nebo balzám, který potom vmasíruji do pokožky. Na vybraná místa na tváři a krku používám špičky prstů. Má to relaxační účinek, aktivuje se mikrocirkulace a oživí se zářivý vzhled. Pokud pokožka potřebuje osobní přístup (akné, erytróza, začervenání, příliš suchá pokožka atd.), nanesu speciálně přizpůsobený produkt použitím stejné techniky. Na další krok nemůžu přejít bez ošetření pokožky – to jen odsouvá problém.


6 c)    Jako podkladovou bázi používám korektor. Určitě nesmí obsahovat velké množství silikonu, protože to způsobuje roztékání mejkapu.


6 d)    Potom se věnuji očním konturám. Používám úplně lehkou texturu, protože velmi husté textury můžou nafouknout oční víčka. Dejte si pozor na zpevňující kúry, které obvykle špatně reagují na nanesený korektor.


6 e)    Nezapomeňte, že i rty si vyžadují péči. Musíte je vyživovat a hydratovat, aby se zvýšila trvanlivost rtěnky. Upřednostňují se husté krémy s aktivními složkami, které mají zjemňující účinek. Dejte si pozor na kúry na zvětšení rtů s agresivními složkami – nikdy by se neměly používat na velmi suché nebo citlivé rty.