Allez au contenu Allez à la navigation

21 Listopad 2016

Rady paní doktorky přímo z ordinace

 Dermatoložka MUDr. MARTINA NERADOVÁ RICHTEROVÁ z Archiv Medicom Clinic a.s. Brno nám odpověděla  na otázky ohledně odličování a citlivé pokožky.

Paní doktorko, proč je důležité odličování pokožky?

Krásná pokožka je vnějším odrazem našeho vnitřního zdraví a odpovídající každodenní péče. Pravidelným ​odličováním​, ať už používáte make-up nebo ne, odstraňujete nečistoty, zbytky krému, případně make-upu a maz z povrchu pokožky. Díky tomu předejdete zanesení nečistot, ucpávání pórů a udržujete si zdravý a svěží vzhled vaší pleti.

Je nutné pokožku odličovat ráno i večer?

Ano, pokožku bychom měli odličovat pravidelně ráno i večer. Proces regenerace je nejaktivnější právě v noci, takže večer potřebujeme odstranit z pleti nečistoty, které se na ní v průběhu dne usadily, například zbytky dekorativní kosmetiky, zejména make-upu. Poté je pokožka připravena na nanesení noční péče. Ráno očistíme nevstřebané zbytky krému a kožní maz.

Je vhodné vybírat si čisticí produkty podle typu pleti?

Ano, každý ​typ pleti​ potřebuje specifickou péči a vhodné produkty určené na konkrétní typ pleti.

Je vhodné používat na čištění a odličování pleti vodu nebo mýdlo? Co si myslíte o produktech s obsahem alkoholu? 

Použití vody a mýdla na čištění pleti není vhodné, protože ničí přirozenou ochrannou vrstvu na povrchu pokožky, vysušují ji a dráždí. Stejně tak nejsou vhodné přípravky s obsahem alkoholu, které pleť také nadměrně vysušují a podporují tvorbu dalšího mazu.

Jaká jsou specifika citlivé pokožky?

 Citlivá pokožka​ se lehce podráždí a zčervená, často je přítomen pocit napětí, pálení a svědění.

Co je nejvhodnější na odličování citlivé pokožky, abychom ji zbytečně nedráždili?

Nejvhodnější na odličování citlivé pokožky jsou přípravky přímo určené na citlivou pleť, nejlépe micelární voda, která lehce a dokonale pleť očistí bez toho, aby ji vysušila a podráždila.

Kterým složkám v produktech na odličování citlivé pleti je potřebné se vyhýbat a proč? 

Produkty na odličování citlivé pleti by neměly obsahovat mýdlo, alkohol, parfém, parabeny či jiné dráždivé látky.

Čím bychom si měli odličovat oči?

Oči bychom si měli odličovat přípravky speciálně určenými k aplikaci na jemnou kůži v okolí očí, které oči nedráždí a tím se vyhneme jejich začervenání, slzení a pálení. Nejlepším řešením je opět micelární voda pro citlivou pleť, která se dá používat na odlíčení celé tváře a současně i očí.

V čem spočívá výjimečnost micelární vody?

Micelární voda je nazvaná podle shluku molekul, tzv. micel, které na sebe vážou nečistoty. Nahrazuje pleťové mléko, pleťovou vodu a odličovač očí a tím šetří nejen náš čas, ale i peníze. Odstraňuje i voděodolný make-up, pokožku jemně čistí, odličuje a zároveň zklidňuje a hydratuje. Podle typu pleti je dobré použít micelární vodu na citlivou pokožku, na pleť se sklonem k začervenání, případně na mastnou a smíšenou pleť.

Je potřeba kombinovat micelární vodu s odličovacím mlékem?

Ne, micelární voda se používá samostatně a neoplachuje se.

Ženy mají někdy pocit, že se jim těžko odstraňuje voděodolný make-up. Čím ho nejlépe odstranit a nepodráždit tím citlivou pokožku a oči? 

Nejvhodnější na odstranění voděodolného make-upu je micelární voda, která nedráždí pokožku, okolí očí ani samotné oči.

Paní doktorko, děkujeme za Vaše odborné rady.