Allez au contenu Allez à la navigation

25 Duben 2018

Přečtěte si tipy pro správné opalování a užijte si léto na maximum!Image iconfototypy_1.jpg

Víte, jaký jste fototyp?
Vyberte si sluneční ochranu na míru

 

Sluneční paprsky na nás mají blahodárný vliv. Umí zlepšit náladu, vyvolávají pocity spokojenosti a hlavně obohacují naše tělo o důležitý vitamín D. Ve velkých dávkách však mohou být pro naši pokožku nebezpečné a je potřeba se před škodlivými vlivy dostatečně chránit. Přečtěte si následující tipy pro správné opalování a užijte si léto na maximum!

Každá pokožka potřebuje individuální ochranu
Na sluneční záření reaguje kůže každého z nás jinak. Může za to odlišná fotosenzitivita, která je charakterizovaná naším fototypem. Existuje šest základních druhů fototypů na základě barvy vlasů, očí, nebo výskytu pih. Víte, který je ten váš?

  • Fototyp I: První skupinou jsou lidé s velmi citlivou pokožkou, která má tendenci na slunci zrudnout a málokdy se opálí do bronzova. Typickým znakem jsou světlé či zrzavé vlasy a pihy. Sluněním doporučujeme trávit maximálně 15 minut a k ochraně pokožky zvolte opalovací krém s vysokým faktorem Photoderm MAX Sprej SPF50+, který se hodí pro světlou pleť s pihami.
  • Fototyp II: Stále se jedná o citlivou pokožku se sklonem ke zrudnutí. Lidé v této skupině mají většinou blonďaté až hnědé vlasy a modré, zelené či šedé oči. Pro zdravé opalování je potřeba zvolit produkty s faktorem 50+.
  • Fototyp III se v populaci vyskytuje nejčastější. Jedná se o lidi se světle hnědou pokožkou, tmavě blonďatými až kaštanově hnědými vlasy a šedou či hnědou barvou očí. Opalují se dobře a jen málokdy se spálí, přesto je potřeba pokožku chránit vhodným produktem s faktorem 30.
  • Fototyp IV: Zde patří lidé s tmavým odstínem pleti a hnědými až černými vlasy. Přestože je jejich pokožka proti slunečnímu záření velmi odolná, je potřeba myslet na její ochranu před sluníčkem a snižovat tak riziko vzniku rakoviny kůže. Vhodný opalovací krém by měl mít stejně jako u Fototypu III SPF 30.
  • Fototyp V: Lidé s tímto fototypem mají velmi tmavou pokožku, která nikdy nezčervená a vždy pigmentuje. Charakteristické jsou velmi tmavé až černé vlasy a tmavé oči. Řadíme zde například Asiaty, Araby nebo severoamerické domorodce.
  • Fototyp VI: Šestý, poslední fototyp, je ten nejtmavší a je typický pro černochy. Jejich pleť je slunci velmi odolná a stejně jako u předchozího fototypu při slunění nikdy nezčervená.

Image iconfototypy_2.jpg

Krém si vyberte podle odstínu pleti
Při výběru opalovacích krémů na obličej je dobré brát ohled na to, do jaké skupiny fototypů patříte. Jednotlivým odstínům pleti se přizpůsobí opalovací krém Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, který najdete ve třech barevných variantách (světlý, tmavý a neutrální odstín). Pro velmi světlou pokožku fototypu I a II zvolte světlejší odstín, barevnému tónu pleti u fototypu II a III se nejlépe hodí tmavě tónovaný krém. Univerzální ochranou pak zůstává Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ bez barevného tónu, který je vhodný pro všechny typy pleti.

Image iconfototypy_3.jpg

Nezapomeňte použít ochranu před sluncem i pod make-up. Ačkoli máme pocit, že make-upem vytvoříme na pleti vrstvu, přes kterou se paprsky slunce nedostanou, není tomu tak. Použít můžete také přímo kompaktní make-up, který obsahuje 100% minerální filtry a poskytuje pohodlnou aplikaci díky houbičce, která je součástí balení. Večer po opalování pak můžete svou pleť hloubkově hydratovat a předejít tak dehydrataci způsobující předčasné stárnutí pokožky.