Allez au contenu Allez à la navigation

11 Květen 2020

Pleťová hygiena

Jak pečovat o hygienu pleti

Respektovat Vaši pokožku znamená nabízet řadu produktů, které zaručují účinné a šetrné očištění pleti od všech nečistot z vnějšího prostředí, a zároveň respektují přirozenou bariéru a ochranný film Vaší pokožky.

Citlivá pokožka postihuje až ⅓ žen a mužů. Samotné přecitlivělosti a dalším poruchám kožní bariéry se přitom dá správnou péčí předcházet. Kompletní odlíčení je dobrým základem, ale pro kompletní hygienu pokožky nestačí. Pokožku totiž zanáší nejen zbytky make-upu, ale také další nečistoty, které se za den na pleti nashromáždí - nečistoty ze znečištěného ovzduší, těžké kovy nebo pyl.

Hygienu vždy přizpůsobte typu Vaší pleti, aby adekvátně reagovala na její potřeby. Díky adekvátní hygieně je totiž Vaše pokožka odolnější, vnější vlivy nemají šanci proniknout hluboko do vrstev pokožky a můžete předejít i samotné přecitlivělosti pleti.

Hygiena podle typu pleti

Zvolte vhodného pomocníka podle typu Vaší pleti a postarejte se tak o správnou hygienu Vaší pokožky.

Citlivá pleť volá o Vaší pomoc a doporučujeme tak vybrat produkty, které nejen pomohu řešit akutní problém, ale dlouhodobě pomohou s obnovou ochranné vrstvy a přirozené rovnováhy Vaší pleti.

  • Pro citlivou pleť doporučujeme micelární vodu Sensibio H20, která společně s make-upem šetrně odstraňuje zbytky jako jemné částice, těžké kovy a pily.

  • Pokud má Vaše pleť sklon k začervenání, vhod přijde micelární voda Sensibio H2O AR. Ta jemně odlíčí a zbaví pleť nečistot a zároveň pleť okamžitě zklidňuje a pomáhá redukovat zarudnutí.

  • Pokud má Vaše pokožka sklon k šupinatění, používejte Sensibio DS Gel moussant, který nejen čistí, ale i zvyšuje práh tolerance pleti.

  • Pro hydrataci citlivé a suché pokožky použijte Sensibio Gel moussant, který zvyšuje hydrataci pokožky až o 77 % už po 2 týdnech. Zklidňuje a odstraňuje pálení, svědění a pnutí.

Dehydratovaná pokožka rychleji stárne a je tak třeba věnovat pozornost pleti, která často pne nebo se rychle vysouší.

  • Pokožce která potřebuje akutní hydrataci, pomůže Hydrabio H2O, která je dokonale kompatibilní s pokožkou. Zaručuje ideální toleranci a komfort a zároveň skvěle odličuje.

Nenechte se mýlit, že pokud je Vaše pokožka mastná nebo má sklon k ané, nepotřebuje kvalitní hydrataci a péči. Pokud chcete předcházet mastnému filmu nebo nepříjemným pupínkům, nezapomínejte na kvalitní hygienu.

  • Smíšené až mastné pleti pomůže micelární voda Sébium H2O, která že nejenže skvěle čistí a odličuje, ale zároveň svým složením je skvělým pomocníkem v boji proti mastné a aknózní pokožce.

  • Na pleť se sklonem k akné je vhodný Sébium Gel moussant - čistící gel, který jemně čistí a předchází výskytu nedokonalostí.

Pokud Vás trápí pigmentové skvrny nebo atopický ekzém, pak je pro Vás řešením následující výběr:

  • Hyperpigmentovanou pleť čistěte pomocí micelární vody Pigmentbio H20, která je prevencí proti tvorbě tmavých skvrn a optimalizuje následnou péči o pleť.

Na každodenní výživnou a ochrannou péči pro podrážděná atopická víčka použijte Atoderm Intensive Eye. Tento produkt se postará jak o čištění, tak o odlíčení a zklidňující péči o Vaší atopickou pleť.