Allez au contenu Allez à la navigation

03 Srpen 2018

Najděte ideální micelární vodu pro vaši pokožku

Micelární voda pro každý typ pokožky

 

Micelární voda je vhodná ke každodennímu použití. K pečlivému očištění pleti před nanesením make-upu i k jeho důkladnému odstranění. Použití micel – drobných čistících molekul, které nečistoty přitáhnou jako magnet – je efektivnější a pro pleť citlivější, než odličovací kosmetika obsahující alkohol, parfemaci či přílišnou chemii. Ta může pokožku vysušovat či dráždit, což často vede k dehydrataci, zvýšené senzitivitě pleti nebo ke vzniku akné. Micelární vodu ale můžete mít v koupelně, ať už je váš typ pleti jakýkoliv.

Jemná a přitom efektivní

Citlivá pokožka vyžaduje citlivou kosmetiku. Takovou, která pleť efektivně odlíčí bez zbytečného tření a zároveň bude respektovat její přirozené pH. U kosmetiky pro citlivou pleť zásadně platí, že méně je někdy více a čím kratší složení produktu, tím lépe. Vyhnete se tak nežádoucímu podráždění kůže či vysušování.

Nejvhodnější pro tento typ pleti je právě micelární voda, se kterou pleť odlíčíte pouhými třemi vatovými tamponky. Micely totiž nečistoty i make-up absorbují do sebe a není potřeba tlačit ani dřít. Naopak pokožku zanechávají jemnou, snižují její citlivost a posilují odolnost senzitivní pleti před vnějšími vlivy. Pokud je vaše pleť velmi citlivá, doporučujeme vyhnout se mytí obličeje obyčejnou vodou. Ač se to nezdá, voda z vodovodu může naši pleť vysušovat, micelární voda je proto vyrobena tak, aby se oplachovat nemusela.

Odličování jako boj proti akné

Pravidelné a důkladné odličování je základem v péči i o mastnou pleť. A pro pleť s akné to platí dvojnásob. Pečlivým čištěním každý den ráno i večer můžete potíže s akné nejen zmírnit, ale především jim účinně předcházet. Při výběru kosmetiky pro mastnou pleť si lidé často chybně volí příliš vysušující produkty. Ty však pokožku dráždí a zvyšují produkci mazu, což může vést až ke vzniku akné. Ostatně pro tvorbu akné má největší sklony právě mastná pokožka. Vyhnout byste se měli všem produktům obsahujícím alkohol.

K čištění mastné pleti je potřeba naopak zvolit takový produkt, který je k pokožce citlivý a zbytečně ji nedráždí. Micelární voda Sébium H20 napodobuje přirozené složení kůže a respektuje tak její potřeby. Díky své struktuře pokožku zklidňuje a zároveň reguluje tvorbu mazu, čímž zabraňuje ucpávání pórů. Pokud má vaše pokožka sklon k akné, udržujte si v čistotě také své ruce a na obličej si zbytečně nesahejte. Jedině tak zabráníte tomu, aby se vám do otevřených pórů dostaly nečistoty či infekce.

bioderma sébium

Vyčistit a hydratovat v jednom kroku

Trápí vás nepříjemné pocity suchosti i pnutí? Vaše pokožka může být dehydratovaná. Tento dočasný stav se může objevit vlivem různých faktorů u jakéhokoliv typu pleti včetně té mastné, lze jej však efektivně vyřešit s pomocí hydratační kosmetiky. A hydratovat může i micelární voda. Micely totiž napodobují fosfolipidy buněčných membrán a zabraňují porušení hydrolipidického filmu – vrstvy, která se stará o rovnováhu vody v pokožce. Díky tomu dokáže micelární voda Hydrabio H20 pokožku hydratovat a udržet ji tak pružnou a svěží.

Dehydratace se může projevit nejen na pokožce obličeje, ale také na loktech či kolenou. I těmto místům je potřeba věnovat dostatečnou péči třeba s pomocí hydratačního mléka. Vodu je potřeba doplňovat nejen zevnitř, ale i zvenčí, a to v podobě dodržování pitného režimu. Hydrataci může ovlivnit dokonce i strava, suchou kůži může způsobit například nedostatek nenasycených mastných kyselin.

Produkty Bioderma zakoupíte na e-shopu Notino