Allez au contenu Allez à la navigation

19 Červenec 2018

Micelární vodu pro citlivou pleť můžete používat každý den

10 dobrých důvodů,

proč používat micelární vodu každý den

 

Micelární voda se rychle stala hitem v odličování. Věděli jste, že ji lze využít i jinak? Díky své struktuře je multifunkční a zvládne více, než jen odlíčit voděodolný make-up. Můžeme si ji sbalit na cesty, použít ji na čištění obličeje, pleť tónovat i hydratovat — investice do micelární vody se vám mnohonásobně vyplatí. Přinášíme vám deset důvodů, proč ji používat každý den.

1. Odličuje i voděodolný make-up

V jediném kroku odlíčí nečistoty i make-up a dobře si poradí i s tím voděodolným. V čem spočívá její kouzlo? Na rozdíl od jiných odličovacích přípravků využívá sílu drobných micel, které se pohybují bez tření a nečistoty přitáhnou jako magnet. Absorbují tuky, kožní maz i make-up a zároveň rozpustí prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Tím pleť dokonale odlíčí bez zbytečného drhnutí.

2. Důkladně čistí pleť

Naši pleť bychom měli pravidelně večer odličovat, je však potřeba ji očistit i každé ráno. V noci se totiž kůže regeneruje, odlupují se drobné části a vzniká kožní maz. To vše musí ráno pryč, ideálně za pomocí micelární vody, která pokožku osvěží a na rozdíl od vody z vodovodu ji nedráždí.

3. Je šetrná i k citlivé pleti

Různé čisticí gely či oleje můžou mít i několikařádkové složení a přílišná chemie obsažená v kosmetice pak často vede k podráždění pokožky. U micelární vody však hlavní roli hrají micely. Ty jsou k pokožce citlivé, respektují její přirozené pH a nevysušují. Naopak citlivou pleť zklidní a hydratují. Micelární voda je proto vhodná k čištění všech typů pleti včetně té velmi citlivé.

4. Hydratuje

Přísun vody je obzvláště v létě velmi důležitý, dehydratace pokožky se ale může objevit v jakémkoliv ročním období. Je proto potřeba myslet na dostatečnou hydrataci. Micelární voda obsahuje micely, které jsou podobné fosfolipidům buněčných membrán kůže a přirozeně pomáhají při obnově hydrolipidického filmu pokožky. Při jeho porušení pokožka ztrácí vodu a objevují se nepříjemné pocity suchosti a pnutí, micelární voda však pokožku nevysušuje a naopak ji pomáhá hydratovat a stará se o to, aby byla stále pružná a svěží.

5. Nemusí se oplachovat

Na rozdíl od odličovacích gelů, mlék či olejů po odlíčení micelární vodou není potřeba tvář oplachovat vodou. Voda z kohoutku si totiž s pletí moc nerozumí a citlivou pokožku může dokonce podráždit a vysušovat. Naše kůže si na povrchu neustále vytváří hydrolipidický filtr, který ji chrání před bakteriemi a viry a také zajišťuje přirozenou hydrataci. Časté oplachování vodou však může tento filtr porušit a kůže má pak tendenci vysychat.

6. Vhodná na cesty

Díky tomu, že se nemusí oplachovat, oceníte micelární vodu všude tam, kde nemáte přístup k vodě. Je proto skvělým pomocníkem na cestách. Odličování, čištění pleti či hydrataci s ní vyřešíte na fesťáku i na čundru stejně dobře jako doma. Na cestách můžou přijít vhod také micelární ubrousky, které jednoduše sbalíte do batohu či kabelky.

7. Tónuje pleť

Rozjasněná pleť vypadá zdravě a plná života. Tónovat pleť můžete i s micelární vodou, která z pórů vytáhne maz a nečistoty a pokožku tak rozzáří.

8. Posiluje odolnost pokožky

Nejen, že je micelární voda k pokožce citlivá, patentované složení micelární odličovací vody Sensibio H2O s obsahem okurkového extraktu, zlaté řasy a březového cukru citlivost pleti dokonce snižuje a posiluje tak její odolnost před vnějšími vlivy.

9. Osvěží vás

Osvěžení oceníme obzvlášť v létě, po náročné pracovní schůzce nebo třeba po dlouhém letu. Stačí mít v kabelce balení micelárních ubrousků, které pokožku osvěží a rozjasní a nám dodají energii.

10. Nikdy neubývá

Bohužel, tohle o micelární vodě tvrdit nemůžeme. Stejně jako ostatní kosmetické produkty, ani micelární voda není bezedná, zásoby té své si ale můžete snadno doplnit. Bioderma micelární vodu i ubrousky najdete v lékárnách, vybraných drogeriích nebo online na notino.cz

Produkty Bioderma zakoupíte na e-shopu Notino