Allez au contenu Allez à la navigation

28 Únor 2019

Konec pálení a červeným skvrnám! Pomůže jemná péče

KonEC pálení a červeným Skvrnám!Pomůže jemná péče

Svědění, pálení, brnění či zarudnutí. I to jsou nepříjemné příznaky, které vás mohou trápit, máte-li citlivou pleť. Věřte, že nejste sami. Potížemi s citlivou pletí se potýká většina populace. Velmi často se objevují v zimních měsících, kdy na pokožku působí mráz a další nepříznivé vlivy. Může je ale vyvolat i stres, kontakt s vodou, přímé slunce, bižuterie, či nedostatek spánku. Spousta z nás bohužel neví, jak podobné nepříjemnosti řešit. Cesta ven ale rozhodně existuje a vůbec nemusí být složitá. Někdy stačí vybrat správnou kosmetiku. Nejprve je ale nutné rozpoznat, že je vaše pleť citlivá.

Je moje pleť vůbec citlivá?

Mnoho z nás si myslí, že se jejich pleť dá kvalifikovat jako citlivá až ve chvíli, kdy se objeví vyrážka, šupinatění či hrubost. V tento moment už ale často pozdě. Podobné příznaky totiž mohou poukazovat na kožní onemocnění typu rosacea či seborea. Je proto třeba si všímat i nenápadnějších příznaků, jako již zmíněné zarudnutí nebo pouhé svědění a nepříjemný pocit. Myslete na to, že pleť téměř každého člověka velmi rychle reaguje na změny, stres či nezdravý životní styl. Je proto potřeba se o ni správně starat.

Citliva plet

 

Skoncujte s nepříjemnými pohledy a nízkým sebevědomím

Citlivá pleť má bohužel často vliv na kvalitu života. Často bojujeme s nepříjemným a otravným svěděním a mnoho z nás nemůže kvůli citlivosti pleti dokonce ani nosit bižuterii nebo se v létě vystavovat sluníčku. Sluneční vliv na citlivou pleť způsobuje například zarudnutí či suchost, která jde vidět na první pohled, a tak trápí ženy i muže z estetického hlediska. Nikdo nemá rád, když na něj lidé na ulici nenápadně pokukují, když se červená. U mladých lidí to pak může být nejen nenápadné pokukování vrstevníků, ale i pokřikování či dávání přezdívek, které má významný vliv na sebevědomí. Je proto potřeba bojovat na všech frontách. Prvním krokem tak může být výběr vhodné kosmetiky, která pomůže příznaky zmírnit či úplně odstranit.

Vybírejte pečlivě

Péče o pokožku je běh na dlouhou trať. Na trhu jsou spousty výrobků, které slibují zázraky, většina z nich však  není vhodná pro citlivou pleť. Dejte si proto pozor na agresivní kosmetiku, která obsahuje alkohol a další dráždivé látky. Vybírejte takovou kosmetiku, která je citlivá k vaší pleti a respektuje její přirozené pH. Na každodenní odličování doporučujeme zvolit micelární vodu Sensibio H2O, která přesně taková je a proto kůži nedráždí. Pomáhá posilovat odolnost pokožky vůči vnějším vlivům, posiluje kožní bariéru a zmírňuje zarudnutí za pomoci přírodních cukrů a extraktu ze zlaté řasy.

Produkty na citlivou plet

 

Nezapomeňte však, že zdravá pleť nestojí jen na každodenním správném čištění. Myslete také na pravidelnou péči o pokožku - pro tu se se ideálně hodí vyživující krém Sensibio Rich, který navíc zvyšuje práh citlivosti pokožky. Důležitá je i celková starost o tělo, zdravý životní styl a málo stresu. Takže jako první krok klidně rovnou vyražte na smoothie a na masáž!

Produkty Bioderma pro citlivou pleť si můžete koupit online na e-shopech a také v lékárnách.