Allez au contenu Allez à la navigation

18 Červen 2018

Jak to na to, aby vám bronzový odstín vydržel po celé léto?

Sluníčko je konečně tady! Užijte si zdravé opálení bez loupání

Léto je za dveřmi a vy už se vidíte, jak se opalujete na slunné pláži? Jak to ale udělat, aby vám bronzový odstín vydržel po celé léto? Nezáleží jen na tom, jak dlouho jste strávili na dovolené, ale především na péči o vaši pokožku v průběhu slunění i po něm. Základem je dostatečná hydratace, která předchází loupání a ochranné přípravky s vysokým slunečním faktorem, díky kterým se nespálíte. Krásné opálení můžete ale podpořit také výběrem opalovacího spreje pro bronzové opálení, který aktivuje opalovací proces i ve chvílích, kdy na slunci nejste. Přečtěte si následující tipy, kde vám poradíme, jak vypadat „jako od moře“ co nejdéle.

Konec loupání? Tajemství spočívá v hydrataci
Kůže není pouze obal našeho těla, jde o největší a velmi důležitý orgán. A aby mohl správně fungovat, dochází k neustálé obměně pokožky. Svrchní částečky kůže odumírají a odlupují se, zároveň se ve spodních částech vytváří vrstvy nové. Ke kompletní obměně pokožky tak dochází přibližně každé tři týdny. To je důvod, proč nám opálení nevydrží celoročně – opálená kůže se odlupuje a vytváří se kůže nová, neopálená. Naštěstí známe způsoby, jak tento proces zpomalit a opálení prodloužit.

Tajemství spočívá v hydrataci, voda má totiž zázračnou schopnost. Když je pokožka suchá, ztrácí pružnost, tvoří se šupinky a více se loupe. Pokud však naší kůži dopřejeme dostatek vody, zvláční, je pružnější a opalování se neloupe. Pořádné nakopnutí a dávku hydratace dodá pokožce Hydrabio Sérum, které stimuluje produkci aquaporinů (vodních kanálků v kůži) a napomáhá udržovat vlhkost, která je nezbytná pro rovnováhu pokožky. Důležitá je také hydratace celého organismu, nezapomínejte proto na pravidelný pitný režim. Sjednotit barevné nedokonalosti po opalování pak pomůže kromě hydratace také peeling, ten se však nedoporučuje v prvních dnech opalování.

Zázrak jménem melanin

To, jakým odstínem slunce zbarví naši pokožku, závisí především na našem fototypu. Někteří lidé se zkrátka opalují lépe a po chvilce na slunci se barví do bronzova, někteří naopak, a v odstínu Sněhurky zůstávají po celé léto. Jak vlastně proces opalování funguje? Hlavní roli zde hraje pigment zvaný melanin. Melanocyty pak aktivují produkci melaninu,Když na naši kůži zasvítí slunce, ve spodní vrstvě pokožky, v takzvané epidermis, se probudí melanocyty, které reagují na optický nerv a mohou tak reflektovat množství a intenzitu slunečního záření. který stojí za barvou naší kůže. Náš fototyp a schopnost opalování tak závisí na množství a druhu tohoto pigmentu. Opalování a tvorba melaninu v naší kůži však trvá pouze po dobu, kdy jsme vystaveni přímému slunečnímu záření. Po tuto dobu je také potřeba se chránit vhodnými ochrannými přípravky.

Výhodou je, že tento proces aktivace melaninu umíme podpořit. Photoderm BRONZ Olej SPF 30 či Photoderm BRONZ Sprej 30 pokožku vystavenou slunci ochrání před škodlivým UV zářením, ale také stimulují přirozený biologický opalovací proces, který pokračuje i poté, co je kůže ve stínu. Díky tomu nám bronzové opálení vydrží déle, než s běžnými opalovacími krémy.

Produkty Bioderma Photoderm zakoupíte na e-shopu