Allez au contenu Allez à la navigation

08 Únor 2018

Jak pečovat o pleť na horách


Vyrážíte na hory?

Připravte svoji pleť

na sněhové radovánky

Ať už jste rychlá lyžařská dračice, zapálená snowboardistka, nebo spíš královna apres ski, dovolená na horách je jedním z nejlepších týdnů v roce. Pobyt na čerstvém vzduchu vás spolehlivě vytáhne ze zajetých kolejí. Není ale vše jen růžové. Pojďme se podívat na několik věcí, na které se vyplatí myslet, abyste si zimní dovolenou užila naplno.

JÍDLO A PITÍ
Že máte hodně pít v létě, to už nejspíš víte. Méně známý je fakt, že zimě tělo vydává hromadu energie, aby se zahřálo a udrželo v teple, což je stejně náročné jako ochlazování pokožky. Průměrná žena za hodinu na sjezdovce spálí asi 420 kalorií, a právě proto byste měla dbát na pravidelné přestávky vyhrazené jídlu a nealkoholickému pití. Vyhnete se tak dehydrataci. Pokud nepijete dostatečně, na dehydrataci vás jako první upozorní popraskané rty. S těmi si naštěstí snadno poradí Atoderm Balzám na rty, který se vejde do kapsy a je určený pro velmi suchou pleť. Na rozdíl od nealka se naopak při lyžování raději širokým obloukem vyhněte alkoholu, tělo totiž nenápadně dehydruje. Na sjezdovce je navíc při nehodě přitěžující okolností u pojišťovny.


Slunce
Riziko, že se na horách spálíte, je srovnatelné s opalováním na pláži. Každých tisíc výškových metrů je záření silnější a škodlivější skoro o patnáct procent. Zapomeňte tedy na představy, že opalovací krém patří hlavně na pláž nebo k bazénu. Zákeřný umí být vítr, který vás ochlazuje, a tím dává mylný pocit, že slunce tolik nesvítí. Důležité je také vědět, že pokud lyžujete ve vyšších nadmořských výškách, jsme slunci jednoduše pořád blíže, a to i když zrovna oblačno. Krém s ochranným faktorem z řady Photoderm se hodí do každého počasí. Sluneční krémy Photoderm mají exkluzivní UVA/UVB dermatologické filtry, které chrání před spálením a bojují proti předčasnému stárnutí pleti. V této řadě najdete i speciální obličejové krémy, které jsou tónované a mají lehkou texturu. Pleť sjednotí a ochrání faktorem 50+.


Chlad
Nesmíte zapomínat na to, že zima jde vždy od nohou. Proto všem zimouřivým doporučujeme koupit o půl čísla větší boty, do kterých se vejdou pořádné termoponožky nebo vyhřívané vložky do bot. U těch si pak regulujete teplotu dle libosti pomocí topného tělíska. Na střední výkon vás budou hřát až pět hodin. Mrazivému větru a chladu jsou vystaveny také ruce. Obnovující krém z řady Atoderm je proto ideální volbou.

Užijte si zimní dovolenou plnou slunce, příjemných sjezdovek a bez front na lanovky!