Allez au contenu Allez à la navigation

05 Červenec 2018

Jak hydratovat pokožku v létě?

Jak hydratovat pokožku

v létě?

Voda je elixír života a pro fungování našeho těla je naprosto nezbytná. Když má naše tělo nedostatek tekutin, řekne si o ně jednoduše tím, že dostaneme žízeň. Jak se ale projeví, když trpí nedostatkem vody naše pokožka?

Voda se přemisťuje z dermis na povrch a difuzně se rozptyluje v jednotlivých vrstvách. Navíc vrchní vrstva epidermis, která je přirozeně chráněná hydrolipidovým filmem, brzdí proces odpařování vody a udržuje tak pokožku hydratovanou. Při poškození této fyziologické bariéry faktory jako jsou například zima, vítr, stres či tabák a alkohol vedou k vysoušení pokožky.  Dehydratace rovněž závisí na tom, jak o sebe a o svou pokožku pečujeme.

Řešení v hydratační kosmetice

Dehydratovaná pokožka se projevuje pnutím, zašedlou barvou nebo nepříjemným pocitem suchosti, což může dokazovat výskyt šupinek. Na rozdíl od suché pleti je naštěstí pouze dočasným stavem, který můžeme “opravit” kosmetikou určenou speciálně k hydrataci pleti. Krémy z řady Hydrabio poskytují pleti požadovanou hydrataci nejen na povrchu, ale i hluboko v kožních buňkách. Hydrabio Crème a Hydrabio Sérum navíc obsahují kyselinu hyaluronovou, která díky své struktuře na kůži vodu zadržuje a umožňuje pokožce vstřebávat ji postupně. Kůže je tak svěží a hebká na dotek po delší dobu. Pokud máte pleť smíšenou, ale zároveň i dehydratovanou a hledáte ideální podklad pod make-up, sáhněte po Hydrabio Gel-Crème.

Kvalitní čištění pleti

Naše pokožka je každý den vystavena negativním vlivům, mezi které patří znečištěné ovzduší, kouř z cigaret, smog, ale také klimatizace a časté střídání teplot. Bez dostatku hydratace kůže ztrácí svou pružnost, lesk i ochranné funkce. Aby si pleť dostatečně odpočinula, je potřeba každý večer důkladně očistit veškerý make-up a nečistoty, které se na ní během dne usadily. Pravidelné čištění pleti je důležité nejen pro její regeneraci, ale zvolením vhodného přípravku zajistíme také hydrataci pokožky. Pro odličování dehydratované pleti je nejvhodnější použít micelární vodu Hydrabio H20. Obsahuje micely, které spolehlivě odstraní nečistoty z pokožky, ale zároveň díky patentovanému složení zajistí pokožce chybějící hydrataci a připraví ji na nanesení pečujícího krému.

Obohaťte jídelníček o zeleninu a ovoce bohaté na vodu

Konzumace zeleniny a ovoce s vysokým obsahem vody má na naše tělo stejný účinek, jako pití vody samotné. Obzvlášť v letních měsících, kdy se více potíme, bychom měli do našeho jídelníčku tyto potraviny zařadit a jíst je ve větším množství, než obvykle. Meloun, okurka, lesní plody, broskve, salát nebo třeba řapíkatý celer náš jídelníček obohatí a navíc dodají naší pokožce potřebnou vláhu. Konzumace šťavnatého ovoce však pitný režim nenahradí, pouze jej doplní, nezapomínejte tedy na pravidelný přísun tekutin. Ty jsou zásadní i pro správný účinek hydratační kosmetiky, denně proto vypijte 2 až 3 litry vody.

Produkty Bioderma Hydrabio zakoupíte na e-shopu Notino